Více Zavřít
Zápas

Česká patnáctka slaví první výhru, přehrála bojovné Brity

29. 6. 2019 | Johan Čáp
Velká Británie nenastupovala do duelu s českým výběrem do 15 let jako úplný outsider. Což Ostrované potvrdili svým náporem v úvodu první třetiny, nicméně domácí výběr postupně přebral iniciativu. I díky proměněným přesilovkám nakonec uzmul vedení a zbytek utkání již kontroloval. Británii nakonec svěřenci kouče Michala Edla dovolili jen jediný zásah a získali první vítězství na turnaji.

Britové se proti českému výběru hned od začátku utkání snažili o aktivní ofenzivní hru, což se jim málem gólově vyplatilo. Českému týmu byli velmi dlouho důstojným soupeřem. V 7. minutě nicméně rozsekl vyrovnanou partii technický zásah Jakuba Myškovského, na něj posléze navázal i David Slezák. Britský výběr se ještě snažil zlomit český nápor agresivitou v soubojích, ale tento tah nevyšel.

Sudí začali časté strkanice trestat a patnáctka v přesilovkách taktéž trestala. Krásný brejk proměnil excelentním blafákem Ondřej Mendel, posléze byl na konci krásné kombinace Martin Petráš.

Britskou smůlu v zakončení ovšem prolomil v českém pětiminutovém oslabení Hadden Bolstridge, který dorazil parádní bombu od modré. Svou přesilovku nicméně využili vzápětí i Češi, když David Nistor vypálil svou milimetrově přesnou ránu zápěstím z pravého kruhu, čímž tak uzavřel na konečných 5:1.

Ohlasy

Michal Edl (trenér Česka U15): Zápas hodnotím dobře, kluci si vzali z prohry s Kanadou West důležité ponaučení, které přenesli na hřiště. Začátek byl trošku rozpačitý, ale poté jsme se do už do toho dostali. Kaňkou je osobní trest Michala Neumaiera, takový afekt se stávat nemůže. Máme hodně hráčů dobitých. Uvidíme, kolik jich bude k dispozici na večerní zápas.

Carl Graham (trenér Velké Británie): Myslím, že jsme nehráli až tak špatně. I přesto, že jsme v prvních pěti minutách dominovali a mohli bojovat o výhru, hodně nás shazovala častá vyloučení. Kluci bojovali, ale bohužel to nestačilo.