Menu Zavřít
Více Zavřít
Rozhovory

České juniorky míří na soustředění do Karviné, kde se dvakrát poměří se Slovenskem

5. 6. 2019 | Filip Červinka
Již tento víkend se česká reprezentace juniorek do 18 let střetne dvakrát se stejně starými Slovenskami, které v sobotu 8.6. dorazí na zimní stadion do Karviné. První přípravné utkání startuje v 10:30, to druhé je na programu v 14:30. O den později se svěřenkyně hlavního kouče Martina Davídka vrhnou do tréninkových dávek tak, aby byly na domácí šampionát co nejlépe připravené. „Máme připraven jeden trénink se zaměřením na založení útoku, vhazování a situace 2 na 1, 3 na 2,“ prozrazuje lodivod juniorské reprezentace před soustředěním v Karviné.
 

Zimní stadion v Karviné už bude velikostí hřiště simulovat podmínky, které na talentované hráčky z České republiky čekají na domácím Světovém poháru v České Třebové a Litomyšli. Místo kempu pak bylo zvoleno z jasné logiky věci. „Je to kompromis a domluva se slovenským svazem, takový střed Čechy – Slovensko,“ usmívá se hlavní kouč juniorského výběru Martin Davídek, jenž své svěřenkyně povede do historicky premiérové mezinárodní akce této věkové kategorie.

Trenéři na soustředění původně pozvali celkem 3 brankářky, 8 obránkyň a pouze 9 útočnic. Z různých důvodů se ale omluvily dvě gólmanky, jedna obránkyně a také jedna útočnice. Trenéři se nakonec rozhodli donominovat pouze jednu brankářku a proti Slovenkám vyrazí se dvěma strážkyněmi české klece, sedmi obránkyněmi a osmi útočnicemi. Navíc chybí některé nejzkušenější hráčky, které se nejspíše budou soustředit na seniorské mistrovství světa v Košicích. „Přesně tak, měli jsem dostatek času poznat na kempech, turnajích a přípravných zápasech hráčky, které v současné době mají na to, aby mohly reprezentovat ve své kategorii,“ konstatuje Martin Davídek.

Za pouhých 8 dní vypukne 13. Mistrovství světa seniorů na Slovensku v Košicích, tudíž příprava osmnáctky trošku koliduje s finální přípravou reprezentace žen na vrchol dvouletého cyklu. „V současné době máme ještě 6 hráček v přípravě na MS žen. S těmi jsem v kontaktu a počítáme s nimi,“ prozrazuje lodivod juniorek. „Nechtěl jsem zvát hráčky takovou dálku a nechat je hradit si soustředění s vědomím, že s nimi nepočítáme,“ upozorňuje hlavní kouč Davídek.